Kvalitní peruánská Maca Maka. Královna And

 VITALITU  KOSMONAUTÉ  ČERPAJÍ Z MAKY – A TY? 

Co to je peruánská Maca Maka? 

MACA – náš název MAKA – rostlina z vysokých And s malými bulvami, nazývaná peruánským „ženšenem“. Bohatý zdroj vitamínů, minerálů, stopových prvků, hodnotných bílkovin, sterolů aminokyselin, s velmi vynikající výživnou hodnotou. Je to významný Strážce zdraví a každodenní porce energie z And. Ma ca“ – v jazyce Indian znamená: „Z výšin pocházející dobrá potrava, která posiluje“. Právem jsme jí přidali titul Královna And.

Maka je přírodní zdroj fytoestrogenů. Katalyzátor energie, vytrvalosti a zdraví. Zvyšuje vitalitu, usnadňuje regeneraci sil při stavech vyčerpání a dlouhotrvající únavy, pomáhá udržet psychickou a fyzickou rovnováhu, čili podporuje fyzické a duševní zdraví. Má dobročinný vliv na hormonální systém a plodnost, se kterou se v dnešní době potýká čím dál více manželských párů. Snižuje negativní příznaky v období menopauzy, a podporuje naší životaschopnost a odolnost v mnoha směrech. Maka se stala také oblíbeným doplňkem stravy vrcholových i rekreačních sportovců. NASA využívá Maku jako doplněk stravy kosmonautů.

Ale podmínkoujejího správného působení je: 1. její kvalita, 2.místo a způsob pěstovaní a za 3. také způsob zpracování. Pokud chceme, aby splnila naše očekávání, pak mají všechny tři podmínky důležitou roli. Maka, aby byla stravitelná, MUSÍ být pražená nebo gelatinizovaná.

Co to je maca Maka gelatinizovaná, kterou jsme nazvali MAKA GELANDINA?

Tato maca je krátce pod tlakem vařena, a tím dochází k částečnému odstranění škrobů. Maka gelatinizovaná se při zachování svých vlastností stává lépe stravitelnou. Lépe se rozpouští, organizmus lépe a rychleji přijímá obsažené výživné látky, její míra stravitelnosti dosahuje více než 98%. Může být používána bez obav z přírůstu svalové hmoty a váhy. Je obzvlášť vyhledávána a ceněna lidmi s citlivým trávicím traktem. Její světová popularita stále roste.

Maka se navzájem liší zabarvením slupky bulvy. Některé mají barvu bílou, žlutou, žluto-bílou, růžovou, červenou, fialovou, šedou a černou. Běžně se nabízí bílá a žlutá. Nejnovější, stále pokračující výzkumy o mace ukázaly, že barva slupky má vliv na její vlastnosti. CO TO JE MAKA NEGRA NEBOLI MAKA BLACK ČI ČERNÁ? Ekotyp s černou barvou slupky, kromě jiných vlastností charakteristických pro maku, má zvlášť pozitivní vliv na podporu paměti.

CO TO JE MAKA ROJA NEBOLI MAKA RED ČI ČERVENÁ? Ekotyp s červenou barvou slupky, kromě jiných vlastností charakteristických pro maku, má zvlášť pozitivní vliv na podporu kostí i prostaty. Maka Negra a Maka Roja najdete u nás v obou formách, pražené i gelatinizované.

Mýty šířící se o mace

 1. V ČŘ je někdy nazývána vysokohorský „kořen maca“, i přesto že ve skutečnosti je to bulva s různým zabarvením slupky.
 2. Maka Raw – propagovaná pro vitariány, tj. pro osoby dávající přednost syrové stravě. Maka syrová, nebo jen nepatrně pražená, způsobuje ale u většiny lidí zažívací problémy, pálení a někdy i křeče v žaludku. To bohužel může odradit od jejího dalšího užívání.
 3. V materiálech a popisech Maky hodně obchodníků u nás uvádí na prvním mistě jejích skvělých učinků vlastnosti podporující sexuální zdraví a činnost. Někteří ji prezentují jako afrodiziakum a dokonce ji nazývají peruánskou viagrou. Její základní blahodárné účinky jsou tak odsunuty na další místo, a neprávem se tak zkresluje účel jejího užívání. Maka nefunguje jako viagra. Díky adaptogením účinkům reguluje hormonální činnost podporujíc i intimní sféru života. Působení není okamžité ale za to trvalejší. Připisováním jí vlastností viagry je pouze obchodním trikem, a maka se svým vlivem na náš organizmus si to opravdu nezaslouží.

 
Již 20 let jsme přímí dovozci peruánské Maky, na kterou se specializujeme a dbáme o její kvalitu. U nás si můžete pořídit originální Macu z vysokých partií peruánských And, kterou náš dodavatel pěstuje v přísných standardech certifikované eko kvality. Máme největší výběr různých ekotypů a způsobů zpracování, který umožní každému vybrat si tu „svou“.

Více o Mace najdete v herbáři www.herbařperuanskychbylin.cz nebo se dočtete na blogu www.vilcacora.cz

"Jen z dobrého se rodí dobré"

Produkty

Café de Maca

040
204 Kč 182 Kč bez DPH
NOVÁ ŠARŽE - ČERSTVÁ DODÁVKA . Vysokohorská andská maca (maka) připravená speciální metodou, jako náhražka kávy, připomínající ji barvou a částečně i chutí. Konzumuje se jako tradiční káva. Výborný nápoj pro každého, včetně dětí. Dodává energii, pomáhá při únavě. Pozitivně ovlivňuje koncentraci, duševní i fyzické síly.
Produkty

MAKA C PLUS

196
429 Kč 383 Kč bez DPH
FRESH NOVINKA! Osvěžující Maka. Směs Maky a extraktu z Camu Camu. Dokonalé spojení sil dvou plodů čisté přírody And a Amazonie. Strážce zdraví s dvojnásobnou sílou – Maka C Plus je vynikající podporou správné činnosti organizmu a dávkou osvěžení, energie a vitality na celý den. Nezastupitelná při sportu, stavech únavy a vyčerpání. Výrobce Uncaria ČR...
420 Kč 375 Kč bez DPH
FRESH NOVINKA v kapslích. Směs extraktu z Camu Camu a vysokohorské andské maky.  Dokonalé spojení sil dvou plodů čisté přírody And a Amazonie. Strážce zdraví s dvojnásobnou sílou – Maka C Plus je vynikající podporou správné činnosti organizmu a dávkou osvěžení, energie a vitality na celý den.  90 kapslí a 450 mg obsahuje směs extraktu Camu camu a maky 1...
Produkty

Maka Choco

205
199 Kč 178 Kč bez DPH
Čokoládová Maka – Maka Choco. Vyvážená směs Maky a mletých kakaových bobů, stvořená s myšlenkou o dokonalosti. Spojení dvou zdrojů energie do jedné ideální synergické síly, s novou zajímavou chutí. Premiérová novinka na trhu ČR a EU. SÍLA A RADOST! Výrobce Uncaria ČR.
MAKA DUO PACK V KAPSLÍCH
 • Balení
Produkty

MAKA DUO PACK V KAPSLÍCH

Záruka kvality
717
693 Kč 619 Kč bez DPH
DUO  PACK - Maka Negra Gelandina Memory +  Maka Roja Gelandina Osteo v kapslích.   Sleva 10 % oproti zakoupení produktů samostatně. Na přání našich zákazníků, kteří chtějí součastně podpořit kondici paměti i kostí ve snadnější formě užívání, jsme připravili Duo pack Maka Negra Gelandina a Maka Roja Gelandina v kaplích.
Produkty

Maka Gelandina

200
269 Kč 240 Kč bez DPH
MAKA MACA GELANDINA -  STRÁŽCE ZDRAVÍ  -  Každodenní porce energie z And. Celosvětově známá a vyhledávaná bulva rostliny z vysokých poloh peruánských And, s bohatstvím cenných složek a širokým spektrem vlastností, zdroj přírodních fytoestrogenů. Vyzkoušet můžete také: Maka extrakt v kapslích - černá Maka na pamět - červená Maka na klouby - černá Maka v...
Maka Gelandina Duo pack
 • Balení
Produkty

MAKA GELANDINA DUO PACK

Záruka kvality
718
484 Kč 432 Kč bez DPH
Sleva 10 % oproti zakoupení produktů samostatně. DUO  PACK - Maka Negra gelandina Memory +   Maka Roja Gelandina Osteo. Na přání našich zákazníků, kteří chtějí součastně podpořit kondici paměti a kostí, připravili jsme Duo pack  Maka Negra Gelandina a Maka Roja Gelandina  po 100 g. 
409 Kč 365 Kč bez DPH
Maka Maxima - extrakt z velmi populární a vyhledávané peruánské bulvy Maca z vysokých partií And. Extrakt v kapslích, zachovávající si všechny vlastnosti. Balení obsahuje 90 kapslí á 400 mg čistého  extraktu. Vyzkoušejte také: černá Maka na pamět - červená Maka na klouby - černá Maka v kapslích - červená Maka v kapslích - Maka Original v prášku 
Produkty

Maka Negra

215
259 Kč 231 Kč bez DPH
MAKA NEGRA - MEMORY Černá maka - dobrá kondice paměti. Stává se i Vám, že na něco zapomínáte, že máte pocit, že Vaše hlava nepracuje tak jako kdysi? Je tady skvělé řešení z vysokých poloh And, ojedinělá, originální černá maka - dobrá kondice paměti.
269 Kč 240 Kč bez DPH
MAKA NEGRA GELANDINA - MEMORY. Černá maka - dobrá kondice paměti. Maka Negra Gelandina byla speciálními postupy během procesu výroby zbavena škrobů, lépe se rozpouští, je lehce stravitelná a více vstřebatelná, díky čemuž se dostává do těla větší množství výživných látek. Vyzkoušejte také:Maka Original Gelandina v prášku - Maka Roja Osteo Gelandina -...
385 Kč 344 Kč bez DPH
Oblíbená Maka Negra Memory Gelandina  dobrá kondice paměti nyní v  vegetariánských kapslích. Černá maka gelatinizada.Tato odrůda vysokohorké peruánské Maky (Maca) , s černou barvou slupky a nasládlou chutí, byla pečlivě vybrána z jiných barev maky. Exkluzivně pouze u nás v Uncarii! Vyrobce Uncaria ČR.s.r.o
Peruánská Maca Maka
 • Energie
  Produkty

  Maka Original

  220
  259 Kč 231 Kč bez DPH
  Pravá peruánská, certifikovaná MACA. Z vysokých poloh And. MAKA MACA - STRÁŽCE ZDRAVÍ - je klíčem k vitalitě a energii. Maka, prášek s bohatstvím cenných složek a širokým spektrem vlastností, zdroj přírodních fytoestrogenů. Garantovaná kvalita, ověřené účinky, dobrá cena. Vyzkoušejte také: Maka Original Gelandina v prášku - Maka Roja Osteo Gelandina -...
  Maka Original Duo pack
  • Balení
  Produkty

  MAKA ORIGINAL DUO PACK

  Záruka kvality
  719
  466 Kč 416 Kč bez DPH
  Sleva 10 % oproti zakoupení produktů samostatně. Na přání našich zákazníků jsme připravili Duo pack - Maka Negra a Maka Roja po 100g. 
  Produkty

  Maka Roja Osteo

  230
  259 Kč 231 Kč bez DPH
  MAKA ROJA – OSTEO. Červená Maca Maka. Dobrá kondice kostí. Je zdrojem přírodních fytoestrogenů a má pozitivní vliv na hormonální systém. Charakteristickou vlastností červené odrůdy je možný příznivý vliv na kosti, plodnost a sexualitu. Vyzkoušejte také:Maka Original Gelandina v prášku - Maka Roja Osteo Gelandina - Maka Negra Memory Gelandina - Maka...
  269 Kč 240 Kč bez DPH
  MAKA  ROJA GELANDINA - OSTEO. Červená maka - dobrá kondice kostí. Maka Roja Gelandina byla speciálními postupy během procesu výroby zbavena škrobů, lépe se rozpouští, je lehce stravitelná a více vstřebatelná, díky čemu se dostává do těla větší množství výživných látek. Vyzkoušejte také:Maka Original Gelandina v prášku - Maka Roja Osteo Gelandina - Maka...
  Produkty

  Maka Roja Osteo Gelandina v kapslích

  Záruka kvality
  237
  385 Kč 344 Kč bez DPH
  Novinka!Oblíbená Maka Roja Osteo Gelandina nyní v vegetariánských kapslích. Exkluzivně pouze u nás v Uncarii! Vyzkoušejte také:Maka Original Gelandina v prášku - Maka Roja Osteo Gelandina - Maka Negra Memory Gelandina - Maka extrakt v kapslích - černá Maka v prášku - červená Maka v prášku - černá Maka v kapslích