SŮL NAD ZLATO? U SOLI INKŮ TO PLATÍ DVOJNÁSOB!
Růžová sůl Inků z Maras, pocházející přímo ze srdce panenské přírody peruánských And, je raritou mezi solemi. Tam, kde nejčistší podzemní horský pramen vyvěrá na povrch a je rozváděn do tisíců mělkých bazénů, se díky slunečním paprskům odpařuje voda a vznikají narůžovělé krystalky nasycené minerálními látkami. V ČR je známa většinou jen okruhu našich zákazníku. Tu pravou, ojedinělou sůl přímo z těchto míst můžete koupit jen u nás. Stále více našich zákazníků tvrdí, že od chvíle, kdy ji začali používat, nechtějí už jinou! Dodává potravě zajímavou chuť a náš organizmus doplňuje potřebnými minerály. 

Je velmi ceněna nejlepšími kuchaři na světě a užívána k přípravě různých specialit. Zpestřuje přípravu jídel a zlepšuje jejich chuť. Hodí se k přípravě prakticky všech jídel: ryb, mořských plodů, masa, omáček, polévek, salátů, teplé i studené kuchyně. Zvýrazňuje intenzitu chuti některých plodů – např. rajčat, okurek a salátů. Někteří gurmáni si s ohledem na tuto její vlastnost lehce solí i syrová jablka a pomeranče. Její zajímavou verzí je Sůl Maras uzená, která se udí ve speciálních udírnách nad dřevem z mandlovníku a pomerančovníku. Během tohoto procesu získávají krystalky soli typickou hnědošedou barvu a neopakovatelnou, přirozeně kouřovou chuť i vůni. Sůl je uzená 100% přírodním způsobem, bez použití jakýchkoliv chemických látek.

TIPY DO KUCHYNĚ:
Uzená sůl má v kuchyni všestranné využití. Nebojte se s ní experimentovat. Brzy se stane skvělým pomocníkem ve Vaší kuchyni. Aby se neopakovatelná přírodně kouřová chuť uzené soli co nejvíce rozvinula, doporučuje se používat především ve studené kuchyni. Zelenina, vejce či šunka si s Uzenou solí skvěle rozumí. Taktéž grilovaná masa a ryby se s pouhou špetkou Uzené soli promění na lahůdku jako z udírny. Ovšem ani do teplých jídel se nemusíme bát Uzenou sůl přidat. Například v kombinaci s těstovinami a smetanovou omáčkou, může plně nahradit uzeninu a docílíme tak vegetariánského pokrmu à la Carbonara.
\