Cart 0
Přihlásit se

maka maca .png

Co to je peruánská Maca Maka? 

MACA – náš název MAKA – rostlina z vysokých And s malými bulvami, nazývaná peruánským „ženšenem“. Bohatý zdroj vitamínů, minerálů, stopových prvků, hodnotných bílkovin, sterolů aminokyselin, s velmi vynikající výživnou hodnotou. Je to významný Strážce zdraví a každodenní porce energie z And. Ma ca“ – v jazyce Indian znamená: „Z výšin pocházející dobrá potrava, která posiluje“. Právem jsme jí přidali titul Královna And.

Maka je přírodní zdroj fytoestrogenů. Katalyzátor energie, vytrvalosti a zdraví. Zvyšuje vitalitu, usnadňuje regeneraci sil při stavech vyčerpání a dlouhotrvající únavy, pomáhá udržet psychickou a fyzickou rovnováhu, čili podporuje fyzické a duševní zdraví. Má dobročinný vliv na hormonální systém a plodnost, se kterou se v dnešní době potýká čím dál více manželských párů. Snižuje negativní příznaky v období menopauzy, a podporuje naší životaschopnost a odolnost v mnoha směrech. Maka se stala také oblíbeným doplňkem stravy vrcholových i rekreačních sportovců. NASA využívá Maku jako doplněk stravy kosmonautů.

Ale podmínkoujejího správného působení je: 1. její kvalita, 2.místo a způsob pěstovaní a za 3. také způsob zpracování. Pokud chceme, aby splnila naše očekávání, pak mají všechny tři podmínky důležitou roli. Maka, aby byla stravitelná, MUSÍ být pražená nebo gelatinizovaná.

Co to je maca Maka gelatinizovaná, kterou jsme nazvali MAKA GELANDINA?

Tato maca je krátce pod tlakem vařena, a tím dochází k částečnému odstranění škrobů. Maka gelatinizovaná se při zachování svých vlastností stává lépe stravitelnou. Lépe se rozpouští, organizmus lépe a rychleji přijímá obsažené výživné látky, její míra stravitelnosti dosahuje více než 98%. Může být používána bez obav z přírůstu svalové hmoty a váhy. Je obzvlášť vyhledávána a ceněna lidmi s citlivým trávicím traktem. Její světová popularita stále roste.

Maka se navzájem liší zabarvením slupky bulvy. Některé mají barvu bílou, žlutou, žluto-bílou, růžovou, červenou, fialovou, šedou a černou. Běžně se nabízí bílá a žlutá. Nejnovější, stále pokračující výzkumy o mace ukázaly, že barva slupky má vliv na její vlastnosti. CO TO JE MAKA NEGRA NEBOLI MAKA BLACK ČI ČERNÁ? Ekotyp s černou barvou slupky, kromě jiných vlastností charakteristických pro maku, má zvlášť pozitivní vliv na podporu paměti.

CO TO JE MAKA ROJA NEBOLI MAKA RED ČI ČERVENÁ? Ekotyp s červenou barvou slupky, kromě jiných vlastností charakteristických pro maku, má zvlášť pozitivní vliv na podporu kostí i prostaty. Maka Negra a Maka Roja najdete u nás v obou formách, pražené i gelatinizované.

Mýty šířící se o mace

  1. V ČŘ je někdy nazývána vysokohorský „kořen maca“, i přesto že ve skutečnosti je to bulva s různým zabarvením slupky.
  2. Maka Raw – propagovaná pro vitariány, tj. pro osoby dávající přednost syrové stravě. Maka syrová, nebo jen nepatrně pražená, způsobuje ale u většiny lidí zažívací problémy, pálení a někdy i křeče v žaludku. To bohužel může odradit od jejího dalšího užívání.
  3. V materiálech a popisech Maky hodně obchodníků u nás uvádí na prvním mistě jejích skvělých učinků vlastnosti podporující sexuální zdraví a činnost. Někteří ji prezentují jako afrodiziakum a dokonce ji nazývají peruánskou viagrou. Její základní blahodárné účinky jsou tak odsunuty na další místo, a neprávem se tak zkresluje účel jejího užívání. Maka nefunguje jako viagra. Díky adaptogením účinkům reguluje hormonální činnost podporujíc i intimní sféru života. Působení není okamžité ale za to trvalejší. Připisováním jí vlastností viagry je pouze obchodním trikem, a maka se svým vlivem na náš organizmus si to opravdu nezaslouží.

 
Již 20 let jsme přímí dovozci peruánské Maky, na kterou se specializujeme a dbáme o její kvalitu. U nás si můžete pořídit originální Macu z vysokých partií peruánských And, kterou náš dodavatel pěstuje v přísných standardech certifikované eko kvality. Máme největší výběr různých ekotypů a způsobů zpracování, který umožní každému vybrat si tu „svou“.

Více o Mace najdete v herbáři www.herbařperuanskychbylin.cz nebo se dočtete na blogu www.vilcacora.cz

"Jen z dobrého se rodí dobré"

Zobrazit více informací
Zavřít

Počet produktů: 15

Zobrazení 1-15 z 15 položek

Aktivní filtry