Yuca peruánská Original Uncaria® 500 g

Yuca peruánská Original Uncaria® 500 g

Yuca peruánská Original Uncaria® 500 g
314,00 Kč
272,61 Kč bez DPH
běžná cena: 418,00 Kč
ušetříte: 25% / 104,00 Kč
Obj. číslo: 101.022.137
Tento produkt je momentálně nedostupný!

Doporučit známým Informuj o dostupnosti
Poslat
dotaz
Informuj
o akci
Výrobce:

 POPIS

YUCA  - Manihot esculenta-  je kořen - hlíza rostliny známé jako Maniok nebo Casava. Je jednou ze šesti nejdůležitějších výživných, kulturně pěstovaných rostlin na světě. Její výživné hodnoty byly známy již v předkolubovské éře a proto byla také rozšířena ne jenom po celé Latinské Americe. 
Yuca, s botanickým názvem Manihot esculenta, se často plete s jinou rostlinou, která roste převážně v USA a její název zní Yucca (Yucca schidigera), a je druhem palmy. 
Tyto dvě rostliny se liší v účincích a proto pozor na jejich záměnu.Hlízy Yuca stanoví základní potravinu pro více než půl miliardy lidí v rozvojovém světě. Po rýži a kukuřici je třetím největším zdrojem lehce stravitelných sacharidů. Sacharidy totiž představují téměř 90% jejich celkové hmotnosti. Hlízy obsahují, kromě již zmiňovaného škrobu, množství proteinů, tuků, sacharidů, vlákninu, minerály jako železo, hořčík, vápník, zinek, měď, sodík, fosfor, dále vitamíny A, B, C i K.  
 Hlízy Yucy by se neměly požívat v syrovém stavu, protože v průběhu tepelného zpracování, sušení, krájení, pečení nebo kvašení se z nich uvolňuje (a tím i odstraňuje) nebezpečný kyanovodík.
Yuca má velmi cenné vlastnosti dodávající energii, čistící, antioxidační, imunostimulační. Má své opodstatněné místo v katalogu zdravé výživy.Yuca je také velmi dobrým a snadným zdrojem energie. Je vhodná pro sportovce, děti a další aktivní jedince, nebo pro lidi těžce pracující. 
Více informací najdete v HERBÁŘI PERUÁNSKÝCH BYLIN.

 

SLOŽENÍ

Moučka (prášek) z Yucy- mlété, sušene na slunci hlizy. Mouka, čili Maniok je hypoalergenní, bez chuti a zápachu. Neobsahuje lepek. 
 

ZPŮSOB POUŽITÍ


Moučka (prášek) z Yucy je velmi populární v celé Latinské Americe. Hlízy se suší tradičně na slunci a pak se melou na prášek. Je jednou z nejzdravějších vegetariánských potravin ve světě a jednou z hlavních složek používaných při výrobě bezlepkových výrobků.Yuca je lehce stravitelná. Může nahradit pšeničnou mouku. Pečivo z maniokové mouky se méně drobí, je vláčnější a vydrží až o tři dny déle. Vzhledem k její hladké, průhledné struktuře a neutrální chuti a vůni se běžně používá k zahuštění do omáček a polévek, vyrábí se z ní také pudingy a dezerty. Pro zlepšení chuti různých druhů pečiva a chleba se přidává do mouky obilné. 

YUCA V KOSMETICE 

Účinky pravidelné konzumace Yucy se projevují také zejména ve zlepšení kvality pleti, vlasů a nehtů, silných zubů a kostí. Lidé trpící vypadáváním vlasů, mohou sáhnout po Yuce, protože vlasy hydratuje a vyživuje od kořínků po konečky a zároveň eliminuje jejich nadměrné vypadávání. Dokonce po pravidelném aplikování na vlasový porost dochází k jeho rychlejšímu růstu.
 

NUTRIČNÍ HODNOTY

Sacharidy 85,64g
Vláknina 1,2g
Proteiny 2g
Vlhkost 7,97g
Vitamín B6 0,4 mg
Vitamín C 48,2 mg
Hořčík 66 mg
Draslík 765 mg

Informace
Důležité informace
Nakupování u nás
Kontakt
UNCARIA ČR, s.r.o.
Smetanova 3
466 01 Jablonec nad Nisou
Tel/fax: 483 330 600
GSM: 724 104 120, 775 103 506
E-mail: info@uncaria.cz
Newsletter
Copyright ©2019 Uncaria.cz | All rights reserved | Mapa stránek
Made by: Confusers.cz