Růžová sůl Inků
Růžová sůl Inků
Růžová sůl Inků
Růžová sůl Inků
Růžová sůl Inků
Růžová sůl Inků
  Růžová sůl Inků
  Růžová sůl Inků
  Růžová sůl Inků
  Růžová sůl Inků
  Růžová sůl Inků
  Růžová sůl Inků

  Różova sól Inkóv jemné kryštáliky

  RUŽOVÁ SOĽ INKOV, ORIGINÁLNA, PRAVÁ Z ÁND.
  Bola objavená Inkami. Dodnes je využívaná pre svoje výnimočné vlastnosti. Je nazývaná soľou Maras (maraská soľ), podľa názvu malebnej dedinky Maras, kde je od nepamäti kolíska tejto neobvyklej soli - ružové a slané kryštáliky plné minerálov. 

  Váha
  • 250g - 136 Kč
  • 500g - 223 Kč
  • 1000g - 367 Kč
  • 2000g - 654 Kč
  136 Kč
  S DPH 121 Kč bez DPH

   
  POPIS

  Ružové zlato Inkov – SOĽ INKOV – výnimočná, delikátna a zdravá zložka našich jedál. Zdroj mnohých minerálov. Jej, po stáročia nevyčerpateľné zásoby, sa nachádzajú v slaných podzemných horúcich prameňoch, ktoré sa dostávajú na povrch vo forme gejzírov z útrob peruánskych Ánd vo výške 4 000 m.n.m. Táto soľ je úplne unikátna. Má nielen vzácnu a bohatú chuť a vlastnosti, ale i bohatú históriu.
  Výhradne ručný spôsob získavania tohto ružového pokladu sa od čias Inkov nezmenil. Na úbočí Ánd je vybudovaných cca. 4 000 vodných nádrží, ktoré spoločne tvoria pekné terasovité bazény. Sú nazývané salinas.Do nich je sťahovaný prúd podzemnej slanej vody. Na slnku sa voda vyparuje a zostáva v nich čistá soľ. Táto 100% prírodná soľ Inkov - Maras je raritou medzi soľami. Značne ich prevyšuje nie len vzhľadom, ale chuťou, zložením a pôvodom. Dodáva potrave zaujímavú chuť a náš organizmus dopĺňa potrebnými minerálnymi látkami.

  ZLOŽENIE

  Soľ má kryštalickú štruktúru a je neobyčajne cenná, pretože je nasýtená prírodnými minerálmi, na ktoré sú Andy veľmi bohaté a ktoré sú nesmierne potrebné pre naše zdravie. Z ich obsahu sú predovšetkým najcennejšie železo, vápnik, horčík, zinok a meď. Ich vysoký obsah dodáva soli jej charakteristickú krémovú farbu s odtieňom ružovej a práve preto je nazývaná Sal rosada alebo Pink salt.

  SPÔSOB POUŽITIA

  Je veľmi cenená najlepšími kuchármi na svete a používaná ku príprave rôznych špecialít. Spestruje prípravu jedál a zlepšuje ich chuť.A čo viac – môže našu potravu skvalitniť- urobiť ju chutnejšiu a jej prípravu zaujímavejšiu.
  Používa sa ku príprave prakticky všetkých jedál: rýb, morských plodov, mäsa, omáčok, polievok, šalátov, teplej i studenej kuchyne. Zvýrazňuje intenzitu chuti niektorých plodov – napr. paradajok, uhoriek, šalátu, atď. niektorí gurmáni si s ohľadom na túto jej vlastnosť ľahko solia i surové jablká či pomaranče.
  Je možné ju taktiež pridávať do rôznych revitalizujúcich a relaxačných kúpeľov.
  Prajeme zdravé solenie a milé gurmánske zážitky, mimoriadne dobré jedlá s exotickou a neobyčajnou soľou Inkov – soľou Maras.

  RUŽOVÉ ZLATO INKOV, PERUÁNSKA RUŽOVÁ SOĽ, ANDSKÁ RUŽOVÁ SOĽ, SAL ROSADA,PINK SALT.

  Záruka kvality
  300
  13 Položky
  8594176361338
  No reviews

  ZÁRUKA KVALITY – JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ

  Celý proces od pěstování, sběru, sušení až po zabalení do spotřebitelských obalů je pod přísným dohledem zaměřeným na jakost. Byliny jsou zabaleny do praktických obalů se zipem (umožňuje opakované otevírání a zavírání), ve kterých si déle zachovávají svoji svěžest, vůni a především účinky. Byliny nejsou na náš požadavek drcené, jsou dokonale identifikovatelné, a dá se tak lehce posoudit jejich jakost a odpovídající botanický druh. Rostlinný materiál prochází při pečlivém třídění rukama vyškoleného personálu.

  Každá dodávka našich bylin má certifikát původu.

  Rostliny pocházejí z míst, kde naši dodavatelé dbají šetrnou sklizní o zachování panensky čistých míst And i Amazonie. Podílí se na ochraně divokého prostředí, se snahou udržet je v přirozeném stavu a pečují o udržení rovnováhy v prostředí, které je obklopuje. Spolupracují s místní zemědělskou komunitou a organizacemi ochránců životního prostředí. Naše motto „jen z dobrého se rodí dobré“, potvrzuje naši péči o kvalitu, za kterou nás oceňují tisíce zákazníků.

  Všechny naše produkty jsou pěstované dle zásad ekologického zemědělství.

  KDO JSME

  Uncaria ČR je od roku 2001 průkopníkem a přímým dovozcem v oboru originálních peruánských bylin, rostlin, plodů garantované jakosti a exkluzivních výrobků z nich. K našim charakteristickým vlastnostem patří nekompromisní kvalita a poctivost v přístupu k zákazníkům.

  Jsme již tradiční, spolehlivou spojnicí mezi pokladnicí darů peruánské přírody a Vámi. K našim charakteristickým vlastnostem patří nekompromisní kvalita a poctivost v přístupu k zákazníkům, a proto celou naši činnost provází motto “Jen z dobrého se rodí dobré".

  Snažíme se pro Vás nalézt, vybrat a dovézt to nejlepší pro podporu Vašeho zdraví.

  Rostlinný materiál je sklízený pod dohledem odborníků, zaručujících jeho pravost a kvalitu. Dovážíme čerstvé sběry několikrát do roka, a proto si naše produkty zachovávají charakteristické aroma a lepší účinky. Podporou naší práce je spolehlivé a odborné zázemí v Peru, které tam máme, a také naše neustálé vzdělávání se v oboru. Nabízíme profesionální služby. Úzce spolupracujeme s Institutem tradiční peruánské medicíny „Zdraví z Peru“, který na přání klientů může pomoci s výběrem nejvhodnějších bylin.

  Jsme vděčni za Vaši zpětnou vazbu, která dává naší práci ještě větší smysl a nadšení. Děkujeme za důvěru tisícům klientů.

  Již nejsme jediní, ale jsme jedineční. Milujeme to, co děláme a děláme to nejlépe, jak umíme.

  Respektujeme, že na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Proto v našem e-shopu, ani na etiketách tyto informace neuvádíme. 

  Doufáme, že i přes tyto překážky nám nadále zachováte přízeň. A o to lépe budeme moci překonávat všechny zábrany.

  Mohlo by vás zaujať aj

  Produkty v rovnakej kategórii: 16

  Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež: