Superfoods - Super potraviny

Co to je superpotravina? 

SUPERPOTRAVINY – SUPERFOODS - BIO POTRAVINY - PŘÍRODNÍ STRAVA - ZDRAVÁ KUCHYNĚ - ORGANIC - POTRAVINOVÉ IDEÁLY- STRAVA KTERÁ LÉČÍ

Co nám mohou dát tyto "nově" a slibně znějící názvy?  

Peruánská příroda je bohatá nejen bylinami. Je tam dost unikátních rostlin, respektive plodů té úrodné půdy, které se řadí do kategorie potravin. Proč jsme se rozhodli dovážet je až z Peru?  Naše jídlo v Evropě je bohužel čím dál méně kvalitní, chemicky zpracované, s ubohým obsahem výživných látek. ZEMĚ a její půda je již hodně unavena obrovskou zátěží, jakou představuje její bezohledné znečišťování a následky průmyslové činnosti naší civilizace. Posledními silami se nás snaží stále ještě živit, ale plody které rodí mají daleko k ideálu. Proto jsme sáhli do potravinové pokladnice čisté přírody Peru – pro součásti stravy, které léčí a pomáhají již tisíce let generacím místních obyvatel.

Co nám mohou dát?

Především mohou významně podpořit naše zdraví a přinést pozitivní změnu v našich stereotypních stravovacích návycích. Vybrali jsme pro Vás některé z peruánských superpotravin, které zařazením do jídelníčku alespoň částečně doplní „polomrtvé " jídlo z marketu, které sice plní žaludek, ale svou výživovou prázdnotou nám přináší podvýživu, nemocí a nadbytečná kila…

To, co nabízíme je součástí „přírodní potravinové lékárny“. Díky podnebí ve kterých vyrostly a šetrnému zacházení s půdou která je plodila, zachovaly komplex svých mnoha výživných hodnot.

Jsou to produkty, které významně podpoří správné funkce Vašeho organizmu a pomohou změnit jídelníček. I když jsou ještě u nás málo známé, dá se z nich připravovat chutné pokrmy plné zdraví. Můžete vymýšlet svoje recepty - prostě při jejich využití v kuchyni se fantazii meze nekladou. Prosíme Vás, dělte se s námi a našim prostřednictvím i s ostatními Vašimi úspěchy při jejich realizaci. Naše najdete na blogu www.vilcacora.cz, a také v připravované sekci RECEPTY.

Jen z dobrého se rodí dobré.

Zdravé mlsání

Aguaymanto

001
133 Kč 119 Kč bez DPH
Aguaymanto – peruánsky plod, ktorý dobíja svet. Známy rovnako ako Incan Berries, Goldenberries, Machovka peruánska. Exkluzívna kvalita. Výborná, šťavnatá chuť plodov dozretých na slnku. Plody majú intenzívnu, sladkokyslú, osviežujúcu chuť.  
TOVARY

Aguaymanto v čokoláde

Záruka kvality
006.0
161 Kč 144 Kč bez DPH
Aguaymanto - peruánsky plod, ktorý dobíja svet. Exkluzívny kvalita, výborná, sladko-kyslá osviežujúca chuť plodov dozretých na slnku a obalených do kvalitnej organickej peruánskej čokolády.
TOVARY

Algarrobo

Záruka kvality
021
78 Kč 70 Kč bez DPH
TOVARY

Café de Maca

040
204 Kč 182 Kč bez DPH
 Vysokohorská andská Maca pripravená špeciálnou metódou.Populárna ako náhrada kávy,  pripomínajúca ju farbou a čiastočne i chuťou. Konzumuje sa ako tradičná káva. Výborný nápoj pre každého, vrátane detí. Dodáva energiu, pomáha pri únave. Pozitívne ovplyvňuje koncentráciu, duševné i fyzické sily. 
Akce a novinky

Café de Mesquite

Záruka kvality
044
128 Kč 114 Kč bez DPH
Výborná pochúťka - Café de Mesquite - to sú pražené a mleté semená Algarrobo, z ktorých sa pripravuje aromatický a lahodný nápoj, prirodzene sladkastej, ľahko korenenej chuti. Dokonale nahrádza tradičnú kávu. Tento bezlepkový a bezkofeínový nápoj je určený pre všetky vekové kategórie
TOVARY

Camu Camu extrakt

Záruka kvality
062
1 839 Kč 1 642 Kč bez DPH
Camu Camu - super fruits - je vycházející „hvězdou” v oblasti zdravé výživy. Je v rostlinném světě největším „výrobcem” přírodního vitamínu C, v množství nesrovnatelném s jinými rostlinami. Obsahuje 30-60 x více vit. C než je v pomerančích a 2-3x vyšší než ve vysoce ceněné Acerole.
140 Kč 125 Kč bez DPH
Výroba kvalitnej čokolády je umením, kde náročnosť prípravy je možné porovnať s prípravou kvalitného vína. Čokoláda  Helthy Me Organic 70% je práve takou exkluzívnou čokoládou s hodvábne jemnou a nezabudnuteľnou chuťou.
140 Kč 125 Kč bez DPH
Výroba kvalitnej čokolády je umením, kde náročnosť prípravy je možné porovnať s prípravou kvalitného vína. Čokoláda Helathy Me Organic 80% je práve takou exkluzívnou čokoládou s hodvábne jemnou a nezabudnuteľnou chuťou.
TOVARY

Lucuma

188
220 Kč 196 Kč bez DPH
 LUCUMA - SLADKÉ ZLATO INKOV. Lucuma, populárne peruánskej ovocia. Dnes, po dlhej dobe zabudnutia, prežíva svoj veľký návrat.  V poslednej dobe sa stáva obľúbenou a vyhľadávanou pochúťkou tiež aj u nás ako zdroj energie, dobrej nálady. Je využívaný  ako prírodné sladidlo a pochutina v kuchyni.
TOVARY

Maca Maka Original ORGANIC

Záruka kvality
220
259 Kč 231 Kč bez DPH
MAKA MACA ORGANIC - STRÁŽCA ZDRAVIA - Každodenná porcia energie z Ánd.Celosvetovo známa a vyhľadávaná buľva rastliny z vysokých polôh peruánskych Ánd. Maka Maca s veľkým bohatstvom cenných zložiek a širokým spektrom pozitívnych vlastností. Zdroj prírodných fytoestrogénov. 
199 Kč 178 Kč bez DPH
Na našu požiadavku bola naším farmaceutom v Peru spracovaná vyvážená zmes dvoch ideálnych zdrojov energie a zdravia – maky a kakaových bôbov, ktorým sme dali názov MAKA CHOCO - ČOKOLÁDOVÁ MAKA.
120 Kč 107 Kč bez DPH
PANELA Organic vzniká zo surovej šťavy vylisovanej z cukrovej trstiny. Spracováva sa šetrným vysušovaním a následne ľahkým drvením. Je známa tiež ako Rapadura alebo raspadura. Je čistým produktom, získaným bez použitia chemických procesov. Zachováva takto v sebe neopakovateľnú chuť melasy.
136 Kč 121 Kč bez DPH
RUŽOVÁ SOĽ INKOV, ORIGINÁLNA, PRAVÁ Z ÁND. Bola objavená Inkami. Dodnes je využívaná pre svoje výnimočné vlastnosti. Je nazývaná soľou Maras (maraská soľ), podľa názvu malebnej dedinky Maras, kde je od nepamäti kolíska tejto neobvyklej soli - ružové a slané kryštáliky plné minerálov. 
136 Kč 121 Kč bez DPH
RUŽOVÁ SOĽ INKOV, HRUBÁ, ORIGINÁLNA, PRAVÁ Z ÁND. Bola objavená Inkami. Dodnes je využívaná pre svoje výnimočné vlastnosti. Je nazývaná soľou Maras (maraská soľ), podľa názvu malebnej dedinky Maras, kde je od nepamäti kolíska tejto neobvyklej soli - ružové a slané kryštáliky plné minerálov. 
132 Kč 118 Kč bez DPH
Prírodne údená ružová soľ z Maras - peruánska rarita jedine u nás. Neodolateľná dymová chuť i vôňa.Gastronomický skvost a vzácnosť medzi soľami. Môže sa uplatniť v teplej aj v studenej kuchyni.  
536 Kč 479 Kč bez DPH
Sacha Inchi Organic extra virgin - OMEGA 3 - olejové kvapky. Olej so zlatými medailami. 100% prírodný bohatý zdroj nenasýtených mastných kyselín - 93,7% v ideálnom pomere. Omega 3 - 48,6%, - 13x viac ako losos! Omega 6 - 36,8%, Omega 9 - 8,3%.