Kiwicha prášek Original Uncaria® 500 g

Kiwicha prášek Original Uncaria® 500 g

Kiwicha prášek Original Uncaria 500 g
324,00 Kč
281,74 Kč bez DPH
Obj. číslo: 101.022.117
Dostupnost:       
Doporučit známým Informuj o dostupnosti
Poslat
dotaz
Informuj
o akci
Výrobce:

POPIS:

Kiwicha, známá také jako amarant, roste v Andách a je to jedna z nejstarších známých pěstovaných rostlin. Byla základem stravy Inků, píše se o ní jako o zapomenutém pokladu And. Přestože obilninou není, je s ohledem na svou výjimečnost nazývána „obilím XXI. století“. Její malinká zrníčka mají velké výživové hodnoty s významným vlivem na zdraví. V žebříčcích zdravých potravin obsazuje přední místa. Je přirozeně bezlepková. Obsahuje bohatství aminokyselin, které si lidský organizmus nedokáže sám vytvořit, mimo jiné tryptofan, metionin a lysin, odpovídající za tvorbu a správný rozvoj mozkových buněk u dětí a mládeže a za jejich regeneraci u dospělých. Je také zdrojem vápníku, hořčíku a kyseliny listové. Obsahuje více železa než špenát a 2x více vlákniny, než ovesné otruby. Je bohatá na cenný skvalen (10 x více než v olivách!). Tato látka eliminuje zdraví ohrožující volné radikály, které jsou příčinou mnoha onemocnění. Pomáhá zachovat vitalitu organizmu. V Peru se o Kiwicha říká „Malá Velká“ (s ohledem na velice malá zrnka, ale skvělé výživové hodnoty). 

SLOŽENÍ:

pražená, na moučku rozemletá zrnka Amaranthus caudatus L.

ZPŮSOB POUŽITÍ:

Moučku Kiwicha se běžně používá k zahušťování jídel, polévek, omáček, s máslem tvoří dokonalou jíšku. Je také výborným přídavkem do pečiva, cukroví, palačinek a omelet. 
Po rozmíchání v jakékoli tekutině se může přijímat i jako nápoj. 1-2 lžičky prášku rozmíchat v nevelkém množství tekutiny (vody, mléka, ovocné šťávy, jogurtu) a pít 2-3 x denně před jídlem nebo při jídle. K případnému ochucení je možno dodat dle libosti skořici, zázvor apod. Je vhodná i jako dietní strava. 
Denní dávka není ohraničena. Dávku je možné dle potřeby zvýšit či použít ještě k zahuštění potravy. Je doporučeno dlouhodobé užívání.
 

Informace
Důležité informace
Nakupování u nás
Kontakt
UNCARIA ČR, s.r.o.
Smetanova 3
466 01 Jablonec nad Nisou
Tel/fax: 483 330 600
GSM: 724 104 120, 775 103 506
E-mail: info@uncaria.cz
Newsletter
Copyright ©2019 Uncaria.cz | All rights reserved | Mapa stránek
Made by: Confusers.cz