Habas Original Uncaria® 150g

Habas Original Uncaria® 150g

Habas Original Uncaria® 150g
88,00 Kč
76,30 Kč bez DPH
běžná cena: 117,00 Kč
ušetříte: 25% / 29,00 Kč
Obj. číslo: 101.022.149
Dostupnost:       
Doporučit známým Informuj o dostupnosti
Poslat
dotaz
Informuj
o akci
Výrobce:

POPIS

Habas je peruánskou odrůdou u nás známého bobu. Tato luštěnina, jako poklad zahrad, má významné postavení jak v kuchyni, tak i v medicíně.
Habas patří do čeledi bobovité, v našem názvosloví je uváděn jako bob obecný. V Jižní Americe se můžete setkat s mnoha názvy jako například habeta, haba coba, fava, favera, aba, baba, abaño, fava, faveira nebo favalló.  Jedná se o jednu z prvních domestikovaných plodin na území Ameriky. Tato oblíbená v Peru luštěnina má mnoho nezanedbatelných vlastností, které působí pozitivně na lidský organismus. 
Habas obsahuje mnoho vitamínů: A, B1, B2, C a E; minerálů: draslík, fosfor, sodík, vápník, zinek, měď, jód nebo hořčík; z dalších látek jsou to například lecitin, sacharidy, bílkoviny, vláknina, beta karoten, antioxidanty.  Habas jsou přírodním a zdravým zdrojem rostlinných bílkovin, které jsou velmi potřebné pro ty, kteří provozují fyzicky náročnou činnost, jako například sportovci. Dodávají tolik potřebnou energii díky obsahu sacharidů a jsou výborným přírodním antioxidantem.
Habas je nejenom dobrou potravinou, ale je také, s ohledem na své účinky, používaný v tradiční lidové medicíně Peru.  V případě rekonvalescence nebo podvýživy je tato potravina ceněnou součástí jídelníčku, jelikož usnadňuje přibírání požadované hmoty.
Více informací najdete v HERBÁŘI PERUÁNSKÝCH BYLIN.

OBSAH
sušené, pražené a mleté na moučku peruánské boby- habas, Vicia faba, syn. Faba vulgaris. 

 ZPŮSOB POUŽITÍ


Ze sušených mletých a pražených bobů vzniká moučka HABAS , která se často míchá s dalšími moučkami z luštěnin nebo s pšeničnou moukou, se kterou tvoří ideální kombinaci. Moučku Habas se dá kombinovat téměř se všemi druhy potravin, vyjma ovoce a medu. Přidává se do pečiva, omáček a polévek, kde působí jako zahušťovadlo. Po uvaření ve vodě nebo vývaru a dodání koření, vzniká chutná, energetická polévka (recept níže). 
 
Používá se též na odstranění problému s mastnými vlasy. Moučka se smíchá s vodou a touto směsí se pak oplachují vlasy.

RECEPT NA KRÉMOVOU POLÉVKU Z MOUKY HABAS:

Pro 2 osoby:
2 lžíce mouky
2 sklenice vroucí vody
1 kostka bujónu
2 vejce
50g slaného balkánského sýra pokrájeného na kostičky 
1/2 sklenice mléka
2 lžíce oleje
1 lžička utřeného česneku 

Mouku rozmíchat v ½ sklenky studené vody a ponechat chvíli stát. Na rozehřátém oleji osmažit za stálého míchání třený česnek dozlatova, zalít dvěma sklenkami vroucí vody a ve vodě rozmíchanou moukou Habas. Povařit cca 5 minut na mírném ohni, dodat pokrájený sýr, rozšlehaná vejce a mléko a vařit ještě cca 3 minuty.

NUTRIČNÍ HODNOTY

310 Kcal.
24 g bílkovin
48 g sacharidů
2 g tuku
22 g vlákniny
6 mg vitaminů ze skupiny B
25 mg vitaminu C
115 mg de vápníku
150 mg de hořčíku
Podílově obsahuje okolo 23 % bílkovin a přes 55 % sacharidů.

Informace
Důležité informace
Nakupování u nás
Kontakt
UNCARIA ČR, s.r.o.
Smetanova 3
466 01 Jablonec nad Nisou
Tel/fax: 483 330 600
GSM: 724 104 120, 775 103 506
E-mail: info@uncaria.cz
Newsletter
Copyright ©2019 Uncaria.cz | All rights reserved | Mapa stránek
Made by: Confusers.cz