NEOCENITELNÉ DOBRO VITAMÍNU C.

Nejčastěji si na něj vzpomeneme když jsme nachlazeni, trápí nás rýma, horečka nebo chřipka. Málokdo si uvědomuje, že jeho neocenitelná síla spočívá především v prevenci virových onemocnění, než při jejich léčbě. Z toho vyplývá, že stále ještě víme málo o blahodárných účincích a velkém přínosu vitamínu C pro náš organizmus. Tajemstvím našeho zdraví je silný imunitní systém a právě vitamín C je jeho dokonalým generátorem a zároveň skvělým protizánětlivým prostředkem.

Víte, že objevitel kyseliny askorbové, čili vitamínu C, Albert Szent-Györgyi v roce 1937 obdržel Nobelovu cenu za medicínu? Tento maďarský biochemik objevil, že vitamín C je nezbytný pro správný průběh komunikace mezi buňkami. Roky výzkumu ukázaly jeho potřebnost pro každodenní fungování těla, prakticky pro všechny tělesné systémy a orgány. Proto zaujímá vitamín C čestné první místo v řadě vitamínů, bez nichž naše tělo nemůže být. Je proto důležité, aby své čestné místo našel i na našem stole, abychom  systematickým zásobováním našeho těla tímto ne vždy doceněným vitamínem mohli “utéct” mnoha neduhům a chorobám. Díky němu se tělo může bránit před útoky virů a bakterií, prostě aby nás před nemocemi chránil. Tendence k infekčním chorobám je jedním z nejcharakterističtějších příznaků nedostatku vitamínu C. Seznam jeho blahodárných účinků na náš organismus je dlouhý. Stejně tak dlouhý je seznam problémů jaké působí jeho nedostatek. Často nevíme, že ten nebo onen problém v našem těle způsobil právě nedostatek vitamínu C.

Naše tělo musí přijímat vitamín C s potravou nebo v doplňcích stravy. Samozřejmě není pochyb o tom, že nejlepší je ten, který pochází z přírody. Po celá léta byla Acerola považována za největší přírodní zdroj vitamínu C mezi takovými přírodními dary, jako je šípek, citron, pomeranč, rakytník atd. V posledních letech ji však sesadil z trůnu plod z peruánské Amazonie, pod melodickým názvem Camu Camu.

Proč stojí za to sáhnout po vitamínu C obsaženém v plodu Camu Camu, který je jeho největším „producentem“ ve světě rostlin?

Vitamín C, obsažený v Camu Camu, je v “dobré společnosti” s dalšími vitamíny, minerály, včetně vápníku, draslíku, fosforu, aminokyselinami a flavonoidy, které společně výrazně usnadňují jeho vstřebávání. Na každých 100 gramů Camu Camu připadá 7,1 miligramu draslíku, který má vliv na činnost srdce. Díky flavonoidům, které obsahuje, zpomaluje proces stárnutí.

Podporuje a regeneruje imunitní systém, pomáhá při jeho detoxikaci, díky čemuž poskytuje tělu lepší fungování. Podporuje mozkovou činnost a předchází jeho degenerativním změnám vedoucím k různým chorobám, včetně Alzheimerovy choroby.

Comments (0)

No comments at this moment