MACA MAKA ORIGINAL UNCARIA A POUŽITÍ U PSŮ

Pro ty, kteří nás pravidelně sledují, není žádná novinka, že peruánské bylinky lze použít i u zvířat. V minulosti jsme již vydali články o použití oleje Sacha Inchi ( který teď mimochodem máme v želatinových kapslích ) a o použití Dračí krve, nebo – li Sangre de Drago.

A jak je to s Makou u psů?

Výborně! ? Ale teď vážně a konkrétně. Jsem majitelkou psa plemene Akita Inu a psi obecně tvoří neskutečně významnou část mého života. Asi nemám známého, který by nebyl „psovák“.

Všichni se snažíme našim čtyřnohým přátelům dopřát tu nejlepší péči a to především péči o jejich zdraví. A v tom nám peruánské byliny mohou opravdu pomoci.

Co je to Maca zde nebudu složitě rozvádět, podrobnosti se můžete dočíst zde: http://rostlinyzperu.cz/maca–maka/

Ale ráda bych uvedla několik tipů na její použití, které vychází čistě z osobních zkušeností:

1) Maka Roja a problémy s pohybovým aparátem

U několika psů se nám díky Mace podařilo dosáhnou mnohem rychlejšího nárůstu svalové hmoty a jejího udržení. Nejvíce viditelné výsledky byly u psa Akita Inu – 7 let, který měl ochablé svalstvo a po delší procházce se objevovala výrazná svalová slabost u zadních nohou. Pro psa byl problém i skočit do auta. Zhruba po měsíčním užívání Maca Roja Original Uncaria se stav zlepšil natolik, že se slabost neprojevuje ani po náročnějších procházkách. Podáváme 1 vrchovatou čajovou lžičku u 35kg psa 1x denně.

2) Maka Roja při podpoře léčby luxace patel

Momentálně podáváme Maku Roju mladému psovi s oboustrannou luxací patel. To v podstatě znamená, že část kolenního kloubu psa, čéška, se při konkrétním pohybu dostává mimo svou správnou pozici. U psa je naplánovaná operace, která je v tomto případě nutná, ale zhruba po měsíci užívání Maka Roja Original Uncaria je dle slov majitele vidět mírné zlepšení.

3) Maka a kvalita srsti

U jednoho ze psů, který má od narození špatnou kvalitu srsti nastalo rapidní zlepšení. Od narození měl jedinec matnou srst, která strukturou a kvalitou neodpovídala standardu plemene. Po zhruba 3 měsících užívání Maky je srst jemnější, více lesklá a i vyčesávání je jednodušší.

4) Maka a apetit

Maku Original i červenou Maku značky Uncaria beru jako skvělý prostředek ke zvýšení apetitu zvířete. Výhoda je, že obě Maky jsou dostupné také v kapslích, což je většinou pro nežravého psa jediné možné řešení. Maka obecně, jak u lidí, tak i u psů zvyšuje vitalitu, zvýšená vitalita znamená větší energetický výdej a následně vyšší chuť k jídlu. Zkrátka to do sebe perfektně zapadá ?

Maka se také podává březím a kojícím fenám. Prospěje to nejenom feně samotné, ale i štěňatům.

Všechny formy Maky značky Uncaria naleznete na tomto odkazu.

Máte s Makou také pozitivní zkušenost u Vašich čtyřnohých přátel? Dejte nám vědět do komentářů, a šiřte své zkušenosti dál, vždyť ti naši chlupáči si to zaslouží ?

Pevné zdraví za tým Uncaria přejí,

Ellie & Yasashi

Comments (0)

No comments at this moment