Canihuaco Original Uncaria® 150 g

Canihuaco Original Uncaria® 150 g

Canihua prášek Original Uncaria® 100 g
95,00 Kč
82,18 Kč bez DPH
běžná cena: 126,00 Kč
ušetříte: 25% / 31,00 Kč
Obj. číslo: 101.022.131
Dostupnost:       
Doporučit známým Informuj o dostupnosti
Poslat
dotaz
Informuj
o akci
Výrobce:

POPIS

Pražená a mletá semena Canihua jsou běžně známá pod názvem CAÑIHUACO. V Peru je moučka lahůdkou, nejenom s ohledem na své účinky a nutriční hodnotu – kvalitní rostlinná bílkovina, vláknina, železo, vitamín E, antioxidanty a další látky, ale také pro svou chuť. Zájem o ni ve světě stále roste. To, co z ní dělá super potravinu, je vysoký obsah bílkovin, který činí až 20%. Je lehce stravitelná  Obsahuje také značné množství důležitých aminokyselin (s významným množstvím lysinu, izoleucinu a tryptofanu), které tělo nedokáže vyrobit samo. Dalšími účinnými látkami jsou kyselina listová a vitamíny ze skupiny B, riboflavin, B1 a také vitamín mládí -E. Dále jsou zdrojem minerálů, především vápníku, fosforu, zinku, hořčíku a vysokého obsahu železa. Opomenout nelze ani vysoký obsah vlákniny rozpustné ve vodě, která pomáhá udržet střeva v dobrém stavu. Neobsahuje lepek, tudíž je vhodným doplňkem bezlepkové stravy a má nízký glykemický index.
Více informací najdete v HERBÁŘI PERUÁNSKÝCH BYLIN.

JAK POUŽÍVAT:

Přidává se jako surovina při pečení různých druhů chleba a pečiva nebo sladkých korpusů a sušenek. Pokud ji chcete použít jako náhradu mouky ve svém oblíbeném moučníku, stačí jen zaměnit mouku za moučku z canihua. V této formě získá moučník mnohem větší a kvalitnější nutriční hodnotu. Lze použít k výrobě těstovin a čokoládových pudinků, jako přídavek k strouhance na obalovaní masa či ryb. Přidává se do polévek, které zahustí a dodá jim jiný rozměr chuti. V Peru v ulicích měst Cuzco a Puno je prodávaná po smíchání s mlékem a cukrem jako docela chutný nápoj, připomínající kakao či horkou čokoládu.

Jako nápoj při zažívacích potížích se v Peru připravuje: 2 lžíce canihua vařte 15 minut v ½ litru vody, poté oslaďte. Vypijte ve dvou dávkách. Pokud se Vám po první dávce zdravotní stav nezlepší, vypijte druhou dávku.
Kardiovaskulární problémy: 1 lžíci mouky z canihua povařte s hrnkem vody. Po 5 minutách odstavte. Pijte denně 2 hrníčky.

Upozornění

Konzumaci canihua ať už v jakékoliv formě, je třeba řádně zapít vodou.

NUTRIČNÍ HODNOTY

Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1491 kJ
Bílkoviny: 15g
Tuky: 7,6g
Sacharidy: 53,1g      
Cukry: 2,2g
Vláknina: 11,2g

Informace
Důležité informace
Nakupování u nás
Kontakt
UNCARIA ČR, s.r.o.
Smetanova 3
466 01 Jablonec nad Nisou
Tel/fax: 483 330 600
GSM: 724 104 120, 775 103 506
E-mail: info@uncaria.cz
Newsletter
Copyright ©2019 Uncaria.cz | All rights reserved | Mapa stránek
Made by: Confusers.cz